Darmowa przesyłka od 35 zł 🚚

Najczęściej zadawane pytania

Listki piorące bluu to produkt ultra prosty. Zawsze jednak mogą się pojawić pytania i wątpliwości, dlatego poniżej zebraliśmy te najczęstsze

Ultra skoncentrowane listki piorące są tworzone z płynu zawierającego składniki aktywne, wody i powietrza, które są mieszane, a następnie suszone. Po odparowaniu wody, to co pozostaje, to w efekcie listek do prania..

bluu oznacza wodę, czystość i naszą niebieską planetę. Listki piorące bluu są biodegradowalne. Kwestia wody jest szczególnie bliska naszym sercom, więc postanowiliśmy nazwać produkt tak, aby kojarzył się z tym co dla nas naprawdę ważne.

Za bluu stoją Marko i Roman z Zurychu, którzy postawili sobie za cel opracowanie trwałych i praktycznych alternatyw dla przedmiotów gospodarstwa domowego. Czytaj więcej tutaj.

Tak, nasze listki do prania „Alpejska świeżość” mają świeży, subtelny zapach, który długo utrzymuje się na wysuszonym praniu. Uwaga: bezpośrednio po praniu i gdy jest mokre, pranie ma bardzo mało lub nie ma zapachu, można wyczuć jedynie zapach mokrego prania. Alternatywą jest wariant „bezzapachowy”, który nie zawiera substancji zapachowych i nadaje się szczególnie do skóry wrażliwej i prania dla niemowląt.

Oczywiście w naszym sklepie internetowym oraz w wybranych punktach sprzedaży, o których wkrótce poinformujemy

Lista ta będzie stale aktualizowana o nowe lokalizacje. 

Listki piorące bluu są również dostępne w Szwajcarii, Niemczech, Austrii  oraz we Francji.

Oferujemy 14-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jeśli więc jesteś przekonany, że nasze listki piorące bluu nie działają tak dobrze, jak się do nich przyzwyczaiłeś lub po prostu nie spełniają Twoich oczekiwań, napisz do nas na adres hello@bluuwash.pl, a skontaktujemy się z Tobą.

Listki piorące są obecnie dostępne w wariantach „Alpejska świeżość” i „Bez zapachu”. Pracujemy nad kolejnymi produktami, które również będą dostępne w najbliższych miesiącach. Śledź nasze social media, aby być na bieżąco.

Nie, nie wymyśliliśmy tej technologii. Istnieje od wielu lat. Jesteśmy dumni, że w 2020 roku wprowadziliśmy na rynek bluu, pierwszą szwajcarską markę listków piorących, a od 2023 roku będziemy mogli dystrybuować naszą markę w Polsce.

Tak! Pomimo niskiej wagi, wynoszącej zaledwie 3 gramy, możemy absolutnie zapewnić, że dokładnie i niezliczoną ilość razy przetestowaliśmy skuteczność prania, dzięki czemu możemy w pełni stanąć za naszym produktem. W przypadku uporczywych plam, przed praniem zalecamy użycie dodatkowego odplamiacza. 

Tak, listki piorące bluu doskonale rozpuszczają się w zimnej wodzie i nadają się do wszystkich temperatur, także do zimnej wody. Aby zapewnić skuteczność prania, zalecamy używanie wody o temperaturze co najmniej 15°C.

sam bluu nie zawiera plastyfikatorów. Jeśli nie chcesz rezygnować z płynu zmiękczającego, możesz go nadal używać. Swoją drogą prostym zamiennikiem płynu do płukania tkanin jest zwykły biały ocet domowy (a nie esencje octowe). Do przegródki na płyn zmiękczający można dodać ok. 30–60 ml octu. Ocet zmiękcza wodę, dezynfekuje i usuwa osady z kamienia oraz pozostałości detergentów z włókien odzieży.

Listki do prania bluu nadają się do wszystkich temperatur od 15 do 95°C.

Jeśli masz dużą pralkę z bębnem o wadze 8 kg, w przeciwieństwie do zwykłych pralek (4-5 kg), wystarczy użyć dwukrotnie większej ilości listków piorących, jaka jest podana na opakowaniu.

Tak naprawdę dzięki niewielkim rozmiarom i niewielkiej wadze paski do prania doskonale nadają się do czystego prania nawet w podróży. Nadają się również do mycia ręcznego.

Tak, listki myjące bardzo dobrze nadają się do prania ręcznego. Ważne: po zabiegu dokładnie umyj ręce! Dla wrażliwej skóry szczególnie polecamy nasze paski myjące „Bezzapachowe”, które nie zawierają środków zapachowych i perfum.

Tak, listki do prania bluu można stosować do wszystkich tekstyliów, w tym wełny, kaszmiru, puchu i jedwabiu. I dla wszystkich temperatur od 15 do 95°C.

Tak, listki do prania nadają się do wszystkich tekstyliów. Należy zwrócić uwagę na instrukcje dotyczące pielęgnacji zawarte w odzieży. Ponieważ paski do prania nie zawierają kationowych środków powierzchniowo czynnych ani rozpuszczalników, nie ma to wpływu na oddychalność tekstyliów.

NIE. Do skutecznego mycia nie jest potrzebna piana! Piana może nawet mieć negatywne skutki, ponieważ pęcherzyki powietrza utrudniają efekt prania, a ponowne wypłukanie piany wymaga dużej ilości wody, a jeśli piany będzie za dużo, detergent może pozostać w ubraniach.

Twardość wody ma pewien wpływ na rezultaty prania, ale w zasadzie nawet w regionach o dużej twardości wody wystarcza 1 – 1,5 listków myjących na cykl prania. Jeśli skuteczność prania nie jest wystarczająca, możesz łatwo dostosować dozowanie. Twardość wody można sprawdzić tutaj:  www.bluuwash.com/wasser 

Generalnie zaleca się wstępne czyszczenie plam i mocno zabrudzonego prania naszym  odplamiaczem  . 

Generalnie zaleca się wstępne czyszczenie plam i mocno zabrudzonego prania naszym  odplamiaczem  . 

Za pomocą naszych listków do prania możesz także prać pieluszki wielorazowe. Należy jednak zwrócić uwagę na wskazówki dotyczące pielęgnacji pieluszki. Najlepiej stosować naszą przyjazną dla skóry wersję „Scentless”, która nie zawiera substancji zapachowych.

Opcjonalnie zalecamy dodanie wybielacza tlenowego w celu usunięcia zarazków i plam, aby nie trzeba było prać pieluszek w zbyt wysokiej temperaturze, co z kolei znacznie skróciłoby żywotność pieluszek.

Listki myjące bluu nie zawierają odkamieniacza. Jeśli w Twoim regionie występuje wyjątkowo twarda (wapienna) woda i stosowałeś środek do usuwania kamienia, powinieneś go nadal używać. Nawiasem mówiąc, kwas cytrynowy jest ekologiczną alternatywą. Do podstawowego czyszczenia wystarczy dodać ok. 50-100 gramów do bębna i wybrać program 90 stopni. Dzięki temu Twoje urządzenie będzie wolne od kamienia.

bluu jest detergentem, który należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i przechowywać w suchym miejscu, należy zwrócić uwagę na wskazówki zawarte na opakowaniu.

Nasze listki do prania nadają się do wszystkich tekstyliów, zarówno białych, kolorowych, jak i czarnych. Można je również stosować do wełny, jedwabiu i kaszmiru.

Zasadniczo „pranie wstępne” w większości przypadków nie jest konieczne i wymaga więcej wody i energii. Zamiast tego zabrudzone miejsca można wstępnie poddać działaniu odplamiacza (np. mydła). Jeśli nadal wybierasz program prania wstępnego, wystarczy pół niebieskiego paska do prania i włóż go do komory prania wstępnego.Możesz też włożyć pozostałe listki do prania normalnego do przegródki, zamiast wkładać je do bębna . Najlepszym sposobem na to jest po prostu podzielenie listków na mniejsze kawałki.

Prościej nie może być: otwórz pralkę, włóż pranie do bębna, włóż listki do prania, uruchom pralkę i gotowe.

Podstawowa zasada to: 1 listek do prania na 1 wsad prania. Jeśli pranie jest bardzo brudne lub jest go dużo, zalecamy użycie 1,5 lub 2 listków. Nawet jeśli woda jest bardzo twarda, zaleca się zwiększenie jej ilości. Twardość wody można sprawdzić tutaj: www.bluuwash.com/wasser

Listki piorące Bluu o zapachu alpejskiej świeżości są przyjazne dla skóry i uzyskały certyfikat Dermatest niezależnego instytutu dermatologicznego. 

 
Składniki produktu listki piorące Bluu 

Nazwa substancjinumer CAS
Laurylosiarczan sodu151-21-3
Alkohole C12-C16 etoksylowane, 1-2,5 EO68213-23-0 / 68439-49-6
alkohol poliwinylowy9002-89-5
Woda7732-18-5
mieszanka zapachowa

 

Listki do prania bluu składają się z niejonowych i anionowych środków powierzchniowo czynnych, wody i perfum, które pozostawiają pranie pachnące przez długi czas. 

Szczegółowe informacje na temat składników znajdziesz  tutaj. 

NIE. Jesteśmy dumni, że nasze listki do prania bluu nie zawierają mikroplastików, parabenów, rozjaśniaczy optycznych, wybielaczy, barwników i konserwantów.

Nie, w przeciwieństwie do wielu innych porównywalnych produktów, listki do prania bluu nie zawierają skrobi, co oznacza, że w pralce nie powstają żadne osady ani białe smugi.

Tak, nasze listki do prania całkowicie rozpuszczają się w wodzie i ulegają biodegradacji.

To zależy od definicji. Faktem jest, że same listki myjące rozpuszczają się w wodzie (biodegradowalność), a opakowanie w 100% nadaje się do recyklingu. Ani w produkcie, ani w opakowaniu nie ma żadnego plastiku. Zamówienia indywidualne wysyłamy w 100% kompostowalnej torbie wysyłkowej.

Tak, nasze listki do prania są bezglutenowe.

Ponieważ nasze listki do prania nie są produkowane ze składników zwierzęcych ani testowane na zwierzętach, z czystym sumieniem nazywamy je „przyjaznymi weganom”.

Znak Dermatest potwierdza, że nasze listki myjące nie powodują nietolerancji wrażliwej skóry. listki zostały przebadane dermatologicznie i przez specjalistów uzyskały ocenę „bardzo dobrą”. Tutaj możesz dowiedzieć się dokładnie, jak to jest testowane.

Tutaj możesz dowiedzieć się dokładnie, jak to jest testowane .

Listki myjące Bluu należy zużyć w ciągu 3 lat. Do tego czasu zachowują swoje właściwości piorące i zapach.

Listki bluu wash mają świeży, naturalny zapach, który przywodzi na myśl poranną wędrówkę po Alpach Szwajcarskich 🙂

Nie ma mowy! Nasze listki do prania są przyjazne dla wegan i nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego. Składniki nie były testowane na zwierzętach.